Monday, May 17

Saladused

- Mis on greibi saladus? Ananassi oma on see, et tal tulevad lehed küljest kui küps.
- Kindlasti on greibil saladusi, aga need on lihtsalt salajased saladused.
- Mis saab greibi saladustes kui me ära sööme greibi? Kuhu nad lähevad?
- Need saladused jäävad meie sisse, valguvad laiali, täites meid peast kuni varba otsteni.

Saladusi ei saagi teada, selle pärast on nad saladused - kõik on saladus, aga me saame neid ära tunda, sest oleme ise täis saladusi. Inimesed sünnivad ilma saladusteta, aga läbi õunte, raamatute, kooli, teatri ja palju muu, täituvad nad saladutsega ning sedamööda aina rohkem hakkavad nad maailma ära tundma.

"Inimene on saladus" Dostojevski

Kui ma loen raamatut, siis ma kujutan ette neid tegelasi ,ma tean, et ma tunneks nad ka tänaval ära kui nad vastu jalutakisd, aga kui mul palutakse neid detailselt kirjeldada, siis kogu kujutlus kaob nagu udukogu, mis kohtunud tuulega. Sama on saladustega, me tunneme neid, me teame millised nad on, aga nii kui peame neid seletama, kaob see tundmus ja jääb tühjus.
Me ju teame, mis või kes teine inimene on, võib ju teada mõnda asja inimese kohta konkreetselt, et talle meeldib see ja see värv või need ja need lilled, mustrid loomad, söögid ,aga kui sa selle kõik ette loed, tead ja tunned, et sa ei ole tegelikult midagi selle inimese kohta öelnud, sa tead, kes ta ju on, sa tead, aga seda ei saa välja öelda, sest see on saladus.

No comments:

Post a Comment